Joi a fost a doua Cină cu Folos la care i-am invitat pe oamenii noștri care stau pe unde pot. Fie la centrul persoanelor fără adăpost, fie pe stradă, fie în locuri doar de ei știute. I-am chemat la o cină în familia noastră largă și le am lăsat răgazul să vorbească și ei între ei și cu părintele. În bucătărie a mers totul ca uns.

Echipa Haplea D’ale gurii a coordonat o trupă de 16 părinți și copii la un loc care au vrut să ofere comunității timpul lor și priceperea. Cum au fost suficiente mâini, i-am pus și la etichetat, spălat și aranjat borcane.
Mulțumim tuturor!
Împreună înmulțim bucuria!
Foto Sefy Mariana