Domnul Sav este un caz de bătrânețe salvată. Acum doi ani abia își drămuia banii, stătea în frig și nu era nimeni care să îi poarte de grijă: să îi dea medicamentele la timp, ori să îi deschidă ușa mai des. Avea o brumă de pensie și i-am căutat un cămin pentru vârstnici.

Am găsit un loc la Dumbrava Minunată, iar de aici lucrurile s-au schimbat în bine. Sănătatea îi este monitorizată, stă la căldură și primește în fiecare zi o mâncare caldă. Din banii economisiți, a reușit să își platească operația de cataractă la ochiul stâng și așteaptă programarea pentru dreptul. Oameni care și-au redobândit demnitatea datorită vouă. Mulțumim!

Împreună înmulțim bucuria!