Voluntarii noștri duc mai departe binele. Cât mai aproape de cei care noi îi ajutăm și, uneori, chiar în casele lor. Doamna E. are o poveste tristă și greu de purtat. După mai multe pierderi, printre care și singurul fiu, decide să vândă casa care era la un pas sa se dărâme peste ei.

Ea a făcut tot greul. A scăpat de molozul lăsat de accident, a pus cât de cât în ordine lucrurile mari dar puterile au rămas pe sfârșite. Așa că avea nevoie de întăriri. Narcisa de la Pentalog și-a adus întăriri, și-a pus mănușile și a luat în serios ajutorul de dat. Încă mai e de lucru (pentru doritori) dar sentimentul de a fi conectat cu ceilalți e neprețuit. Mulțumim pentru timp, deschidere și promptitudine!

Împreună înmulțim bucuria!