De obicei fac echipă. Vin împreună câte două, trei, patru, și învață ce înseamnă să faci bine, pe bune, oamenilor. Practică socială sau teorie aplicată, cum îi mai spunem noi. Trec și prin bucătărie, și la sortat haine și ajutat în procesul de a împărți lucrurile.

Apoi merg pe teren să învețe cum se stă de vorbă cu un om, care sunt limitele și cât de cât de multe întrebări e nevoie până să afli adâncul celui care trebuie ajutat. Pe scurt, la noi e pepiniera unde creștem viitorii asistenți sociali și învățăm împreună cum să facem binele cât mai bine.

Mulțumim!

Împreună înmulțim bucuria!