Sub acoperișul cantinei s-a întregit astăzi familia noastră lărgită: 30 de oameni fără adăpost au fost puși la masă de voluntarii noștri. Patru oameni și-au dăruit timpul lor ca cei care nu au unde să își plece capul, la propriu, să mănânce o ciorbă caldă și o friptură. Să simtă cum e să te aștepte cineva cu masa pusă, cafeaua făcută și să îți ducă de grijă.

A venit și părintele Pavel printre ei, ca sărbătoarea să fie deplină.Astfel de momente sunt dovada lărgimii inimilor voastre, a celor care credeți în lucrarea noastră de 10 ani.

Mulțumim!

Împreună înmulțim bucuria!