Pentru mămicile noastre, joi a fost a doua Cină cu Folos dedicată lor. Sandra Reit a ales un preparat pe care nu l-au mai mâncat niciodată, curry cu vinete și orez basmatic. Sosul a fost unul spectaculos, foarte fin, care a dat o savoare neașteptată preparatului. Toate au fost gata la timp datorită echipa Mont Blanc, prezentă pentru prima dată în bucătăria noastră.

O echipă formată din 12 oameni harnici și curioși să vadă cum se simte binele făcut împreună.Au ajuns la timp, pregătiți cu propriile șorțuri si cu gândul la o a doua experiență de Cină cu Folos. În sală, cei mici au participat la un atelier în care și-au meșterit propriile jucării, în timp ce mamele au luat o pauza binemeritată de la gătit și treburi casnice. Un timp pe care îl găsesc foarte rar în viața de zi cu zi, după cum ne-au mărturisit la discuțiile de după cină. A fost o zi plină de oameni faini, creativitate, emoții și bucurie.

Mulțumim tuturor!
Împreună înmulțim bucuria!
Foto Sefy Mariana