„Am vrut sa văd cu ochii mei că un astfel de loc există.

Așa ne-a zis tanti Jeni când am întrebat-o cum de a venit să ne ajute. Are 71 de ani și energie cât pentru 10. Și-a găsit în făcut bine un refugiu. Prieteni. Și un scop căruia să îi dedice timpul de pensie.

„La bătrânețe asta ne trebuie: o vorbă buna, o alinare și să faci cât de mult bine poți”.Vine de 4 ori pe săptămână și se bucură că suntem aproape. Și că are unde să plece de acasă. Două mâini harnice, mult umor și o inimă cât să ne cuprindă pe toți.

Mulțumim!

Împreună înmulțim bucuria!