Alimentele sunt pentru noi muniția cu care facem binele. Nevoia esențială care nu le este acoperită și fără de care nu pot merge mai departe. Piatra de poticnire.
Încercăm de multă vreme să obținem sponsorizări sub formă de alimente ori preț de producător pentru alimentele de bază. Doar că e foarte greu de legat o prietenie pe termen lung. O înțelegere a faptului că până să învățăm oamenii să pescuiască nu îi putem lăsa să flămânzească.
De aceea când am auzit că vestea dată de voi mai departe, faptul că am putut fi reperați în marea învolburată a internetului de către prietenii de la Yunus Masline International SRL pentru dăruirea celor 2000 de pachete de spaghete am fost nespus de recunoscători.
Pentru că lunar sute de pachete de alimente ajung la cei care au cea mai mare nevoie iar pastele sunt printre alimentele din pachet.
Mulțumim!
Împreună înmulțim bucuria!